Opłaty za gaz

Każdy z nas musi płacić rachunki - to czynność konieczna, a zarazem nielubiana. Cóż w tym dziwnego: płacenie rachunków do przyjemnych nie należy. Po pierwsze: wiąże się z utratą pieniędzy.  Oczywiście, korzystamy z gazociągów, prądu, w razie potrzeby także usług serwisantów, więc liczymy się z tym, że należy za to kiedyś zapłacić, a jednak z trudem wydajemy pieniądze, szukając co i rusz wymówek: nie dosyć, że gaz jest za drogi, blankiety są nieczytelne, numer konta zmienia się co i rusz, boimy się, czy go nie pomylimy a nasze pieniądze przepadną… Stres nie opuszcza nas w drodze do banku czy na pocztę, często niesiemy ze sobą dużą ilość gotówki, co potęguje wrażenie bycia prześladowanym przez złodzieja. Kiedy już uda się znaleźć czas na wypełnienie papierów i spacer do urzędu - okazuje się, że to wyprawa tak męcząca, jak górska wspinaczka. 

Wcale nie musi być aż tak strasznie!

Od dawna mówi się o załatwianiu przeróżnych spraw online. Rachunki też da się płacić bez wychodzenia z domu! Opłaty za gaz bez problemu da się uregulować za pomocą mojeplatnosci.pl. Wystarczy kilka kroków by dokonać opłat za gaz przez Internet. Wymagać to będzie od nas o wiele mniej energii, niż tradycyjne formy płatności takie jak np. przelew pocztowy. Aby opłacić gaz za pomocą serwisu mojeplatnosci.pl  musimy najpierw dokonać rejestracji. To warunek konieczny do korzystania, na szczęście rejestracja nie jest długa i skomplikowana- da się przez nią szybko przebrnąć. Potem należy odnaleźć zakładkę “Zapłać rachunek”. po kliknięciu w nią zostajemy przekierowani do kreatora, który stopniowo poprowadzi nas przez proces regulowania płatności. 

Dokonaj opłaty za gaz online

Pierwszy krok: zostaniemy poproszeni o numer rachunku, z którego chcemy przelać opłaty za gaz. Należy wówczas zeskanować kod kreskowy za pomocą skanera wbudowanego w aplikację mobilną, a aplikacja pobierze automatycznie dane o opłacanym dokumencie. Jeżeli nie posiadamy aplikacji mobilnej, możemy przepisać numer umieszczony pod kodem kreskowym, skaner nie jest dostępny w inny sposób.

W tym miejscu możemy ustawić płatność cykliczną - dzięki niej będziemy mogli zapomnieć o naszych rachunkach. Serwis zapamięta nasze ustawienia i będzie wysyłał określoną przez nas kwotę do odbiorcy, którego wybierzemy i w odstępach czasowych, które zdefiniujemy. 

Drugi krok to wybór metody płatności. Należy tutaj wspomnieć o tym, że jeśli nasz bank nie znajduje się na liście partnerów serwisu mojeplatnosci.pl, powinniśmy wybrać płatność kartą. Serwis honoruje bowiem karty debetowe i kredytowe wszystkich dostępnych w kraju banków. Aby jednak zapłacić kartą, musimy najpierw wprowadzić ją do serwisu, podając kilka informacji, o które zostaniemy poproszeni. Gdy wprowadzimy już dowolną liczbę naszych kart do systemu, będziemy mogli korzystać z nich za pomocą jednego kliknięcia.

Trzeci krok: Potwierdzenie. Wciśnięcie przycisku “Płacę” spowoduje, że zaakceptujemy płatność i zostaniemy skierowani na stronę naszego operatora finansowego, gdzie będziemy mógł dokończyć regulowanie opłaty za gaz przez Internet.

I już! bez wychodzenia z domu, bez przepisywania skomplikowanych danych, numerów, nazw firm i adresów. Bezgotówkowo, we własnym mieszkaniu, samemu- w pełni bezpiecznie i szybko! Płacenie za gaz nigdy nie było prostsze.

A jeśli ktoś chce zapłacić rachunki za gaz, prąd, telefon i opłaty za tv przy okazji zakupów? Dzięki współpracy mojeplatnosci.pl z przedsiębiorcami różnych profesji jest to możliwe. Wystarczy skorzystać z mapki zamieszczonej tu: https://www.mojeplatnosci.pl/nasze-uslugi/moje-rachunki i udać się do wybranego miejsca. Tam trzeba podać sprzedawcy blankiet, który zostanie zeskanowany a jego kwota będzie dodana do ceny zakupów. Dowodem tej transakcji będzie potwierdzenie, które wydrukuje sprzedawca.

 

Kontakt

Dane adresowe BillBird S.A. | Dojazd
Ul. Wielicka 28b bud.C, 30-552 Kraków
tel. +48 12 293 33 34
fax. +48 12 293 33 01
Formularz kontaktowy
Zasady przetwarzania danych osobowych, zawartych w formularzu kontaktowym określone zostały w Informacji dot. Ochrony Danych Osobowych
Mapa dojazdu