10 rzeczy, których nie kupisz w 2040 roku

Rzeczywistość wokół nas ciągle się zmienia. Tak jak teraz trudno jest kupić telefon stacjonarny, tak za kolejne 20 lat nie kupimy innych rzeczy. Na ich miejscu pojawią się nowe rozwiązania, a my być może nawet tego nie zauważymy. Jakich rzeczy nie kupimy w 2040 roku?


1. Plastikowe słomki

Już teraz plastikowe słomki wychodzą z użycia. Nie znajdziemy ich zarówno w większości małych restauracji, jak i dużych sieci fast foodowych np. McDonald’s. Wszystko ze względu na to, że jako społeczeństwo zaczęliśmy zwracać większą uwagę na produkcję niepotrzebnego plastiku. Za 20 lat plastikowe słomki będą niedostępne. Prawdopodobnie zastąpią je słomki z innego, bardziej ekologicznego materiału.


2. Papierowe gazety i czasopisma

Coraz więcej nakładów gazet nie sprzedaje się i dotyczy to zarówno dzienników, jak i kultowych magazynów. Wynika to z popularyzacji internetu, w którym znajdują się wszystkie informacje wcześniej dostępne tylko w prasie. Gazety przenoszą się więc do sieci i zarabiają dzięki abonamentom. Za 20 lat drukowanych czasopism może już nie być.


3. Płatki śniadaniowe

Kolorowe, pełne cukru płatki śniadaniowe stały się ikoną rodzinnych śniadań. W ciągu ostatnich lat obserwujemy jednak trend, który polega na zmianie składu i wyglądu płatków. Coraz częściej produkty tego typu nie mają konserwantów, glutenu. Nie są też sztucznie kolorowe. Mało kto kupuje jeszcze typowe “śniadaniówki”, które poza pustymi kaloriami i cukrem nie mają za wiele do zaoferowania. Za 20 lat płatki śniadaniowe będą dostępne w zupełnie innej formie. Możliwe, że zastąpią je produkty w 100% zbożowe.


4. Plastikowe opakowania na żywność

Plastikowe opakowania, podobnie do słomek plastikowych, są już na celowniku. Producenci chętniej zmieniają plastik na szkło lub karton i dzięki temu zyskują w oczach konsumentów. za 20 lat plastikowe opakowania na żywność nie będą już istnieć, chyba że będą wielorazowe.


5. Plastikowe butelki

To kolejny plastikowy produkt, którego nie kupisz za 20 lat. Plastikowe, jednorazowe butelki zostaną wyparte przez szklane lub wielorazowe. Woda nie będzie już pakowana tak, jak ma to miejsce dzisiaj.


6. Aparaty fotograficzne

Za 20 lat tylko pasjonaci fotografii będą dysponować aparatami fotograficznymi i będą to drogie sprzęty wysokiej klasy. Standardowe aparaty do codziennego użytku nie będą już w ogóle dostępne. Całkowicie zastąpią je aparaty w smartfonach.


7. Pamięć USB

Przed pamięcią USB korzystaliśmy z przenośnych dysków i dyskietek. Teraz USB wypiera pamięć w chmurze. Jest to zresztą pierwszy sposób na przechowywanie danych, który nie wymaga posiadania dodatkowych urządzeń.


8. Ładowarka do telefonu

Producenci już pracują nad bezprzewodową stacją ładowania smartfonów. Gdy ta się pojawi, ładowarki do telefonów znikną z rynku, a na pewno stanie się to w ciągu kilku najbliższych lat.


9. Zmiękczacz do tkanin

Z danych wynika, że sprzedaż zmiękczaczy do tkanin systematycznie spada. W ciągu 7 lat spadek wyniósł aż 15%. Konsumenci mniej chętnie kupują tego typu produkty, bo ich składniki mogą być szkodliwe dla zdrowia. Wiadomo też, że w zmiękczacze nie są przyjazne środowisku. Za 20 lat produkty te będą niedostępne i zastąpią je bardziej ekologiczne rozwiązania.


10. Plastikowa szczoteczka do zębów

Jeszcze kilka lat temu w sklepach brakowało alternatyw dla plastikowych szczoteczek. Teraz w większości drogerii i supermarketów można znaleźć bambusowe szczoteczki. Coraz popularniejszy jest też miswak, czyli gałąź z drzewa arakowego tzw. naturalna szczoteczka. W 20140 roku plastikowej szczoteczki do zębów nie kupisz.

 

Kontakt

Dane adresowe BillBird S.A. | Dojazd
Ul. Wielicka 28b bud.C, 30-552 Kraków
tel. +48 12 293 33 34
fax. +48 12 293 33 01
Formularz kontaktowy
Zasady przetwarzania danych osobowych, zawartych w formularzu kontaktowym określone zostały w Informacji dot. Ochrony Danych Osobowych
Mapa dojazdu