10 sposobów na wakacyjne oszczędności

 
Czy to, że oszczędzasz pieniądze, musi oznaczać, że w wakacje będziesz się nudzić? Absolutnie nie! Poznaj nasze sposoby na wakacyjne oszczędności, które nie przeszkodzą Ci w ciekawym spędzaniu letniego czasu.
Wyślij dzieci na półkolonie w mieście
Obozy językowe, kolonie sportowe i inne wyjazdy dla dzieci są atrakcyjną formą spędzania miesięcy wolnych od szkoły, ale… zwykle słono kosztują. Bardziej ekonomiczne jest wysłanie dzieci na miejskie półkolonie, które również stanowią okazję do wspaniałej zabawy oraz… nauki!
Śledź promocje tanich linii lotniczych
Latanie nie jest już tak drogie, jak kilka dekad temu - trzeba jednak umieć poruszać się w świecie promocji, jakie oferują tanie linie lotnicze. Wiele spośród oferowanych zniżek to tak zwane last minute, dlatego… już wcześniej bądź przygotowany do wylotu!
Wynajmij lokum z własną kuchnią
Stołowanie się “na mieście” - zwłaszcza w rejonach turystycznych - jest bardzo drogie. Warto zatem rozejrzeć się za miejscem noclegowym, które posiada własny aneks kuchenny - dzięki temu wyżywienie nie będzie droższe od tego, które… masz na co dzień w domu!
Korzystaj ze światła słonecznego
W czasie, kiedy nigdzie nie wyjeżdżasz, także możesz oszczędzać - możesz chociażby zmniejszyć swoje opłaty za prąd. Długie letnie dni sprzyjają temu, aby ograniczyć ilość zapalanych lamp - w końcu energia słoneczna nie kosztuje nic a nic!
Jeździj na rowerze
To sposób nie tylko na oszczędzanie, ale także na zdrowie i szczupłą sylwetkę. Zamień więc samochód na jednoślad i… ciesz się zielenią i słońcem wokół siebie!
Wybieraj wspólny transport
Może to być zarówno lokalny transport publiczny, jak i korzystanie z portali, dzięki którym ludzie umawiają się na wspólne przejazdy samochodem. Dzięki temu koszty paliwa rozkładają się na więcej osób, a zatem są znacząco niższe!
Zapoznaj się z ofertą kart zniżkowych
Jeżeli planujesz w wakacje sporo zwiedzać, dowiedz się, czy dany region oferuje specjalne karty zniżkowe dla turystów - zwykle jest to rozwiązanie o wiele tańsze, niż płacenie za bilet wstępu do każdego zabytku!
Kup niezbędne rzeczy w second handzie
Zazwyczaj w pełni sezonu bikini, kapelusze oraz krótkie spodenki są dość drogie - wiadomo przecież, że pakujący się na ostatnią chwilę klienci i tak za tego typu rzeczy będą musieli zapłacić… Alternatywą mogą być zakupy w second handzie - ostatnimi czasy kupowanie rzeczy “z drugiej ręki” stało się nawet modne!
Zadbaj o ubezpieczenie
Tak, ubezpieczenie wiąże się z pewnymi wydatkami - na pewno będą one jednak niższe, niż opłaty, jakie wiążą się z ewentualnym leczeniem - zwłaszcza za granicą. Oczywiście, najprawdopodobniej nic złego się nie wydarzy - pod tym względem warto jednak stosować się do powiedzenia “przezorny zawsze ubezpieczony”!
Rozważnie wybieraj pamiątki
Sklepikarze oraz właściciele niewielkich straganów z pamiątkami doskonale wiedzą, że w sezonie… sprzeda się niemal wszystko, gdyż turyści pragną mieć pamiątki z wyjazdu. Podejdź więc do ich zakupu z chłodnym dystansem - na przykład muszelek nie musisz kupować -  możesz zebrać je samemu!

Kontakt

Dane adresowe BillBird S.A. | Dojazd
Ul. Wielicka 28b bud.C, 30-552 Kraków
tel. +48 12 293 33 34
fax. +48 12 293 33 01
Formularz kontaktowy
Zasady przetwarzania danych osobowych, zawartych w formularzu kontaktowym określone zostały w Informacji dot. Ochrony Danych Osobowych
Mapa dojazdu