3 książki o finansach, które musisz przeczytać

W wielu polskich rodzinach sprawy finansów należą do tematów drażliwych, których unika się jak ognia. Sposobem na “oswojenie” tego aspektu naszego funkcjonowania może być przeczytanie kilku dobrych książek na ten temat. Poznaj nasze propozycje i… uzupełnij nimi swoją biblioteczkę!
 
“Bogaty ojciec, biedny ojciec” Roberta Kiyosakiego
To pozycja, którą powinien przeczytać absolutnie każdy, kto ma poczucie, że ciężko i uczciwie pracuje, ale… niewiele z tego ma. Dzięki tej lekturze możliwa jest całościowa zmiana podejścia do zarabiania pieniędzy! Robert Kiyosaki opisuje tutaj równolegle dwie historie: ojca, który hołdował przekonaniu, że aby się wzbogacić, należy ciężko “zasuwać” na etacie oraz ojca kolegi, który dość wcześnie postanowił, że założy własną firmę i nie będzie od nikogo zależy. Jak można się domyślić, ojciec kolegi autora zbił fortunę - stał się jednym z najbogatszych ludzi na Hawajach. Kiyosaki pokazuje czytelnikowi, jak zmienić swoje myślenie. Wytyka także błędy systemu edukacyjnego, który wychowuje nas do… bycia podwładnymi kogoś innego.
 
“Jak pomnażać oszczędności?” Macieja Samcika
Idealna książka dla wszystkich tych, którzy myślą sobie “nie oszczędzam i nie inwestuję, bo nie mam z czego”! Samcik pokazuje, że oszczędzać można nawet wtedy, gdy - pozornie - mamy tylko tyle pieniędzy, by przeżyć “do pierwszego”. Książka jest praktycznym przewodnikiem po inwestowaniu pieniędzy - nie znajdziemy tutaj nudnych wykładów na temat działania rynku, lecz porady, dzięki którym w niedługim czasie można zdobyć spory majątek! Autor omawia różne mechanizmy inwestycyjne oraz zasady bezpiecznego lokowania pieniędzy. Radzi, w jaki sposób można ograniczyć ryzyko, które często sprawia, że boimy się zainwestować w coś nasze środki. Książkę bardzo dobrze się czyta - jest to zasługa zarówno prostego języka, jak i estetycznego wydania, w którym nie brak podsumowań rozdziałów, odpowiednich śródtytułów oraz wytłuszczeń. Pozycję tę można “pochłonąć” w jeden wieczór, a następnego dnia… zdecydować się na inwestowanie!
 
“Mądry dom, bogaty dom – Inteligencja finansowa w Twoim domu” Witolda Wrotka
“Mądry dom…” powinien stanowić lekturę obowiązkową dla wszystkich uczniów szkół średnich - na przykład na przedmiocie, który nazywa się “podstawy przedsiębiorczości”. Witold Wrotek pokazuje krok po kroku, w jaki sposób można zmienić codzienne funkcjonowanie, aby zaoszczędzić spore ilości pieniędzy. Jest to publikacja bardzo poukładana i konkretna - znajdziemy tutaj konkretne kwoty, jakie wydajemy pieniądze na przykład na na opłaty za prąd w związku z korzystaniem z konkretnych urządzeń, a także odpowiedzi na pytania, czy warto kupić poszczególne sprzęty i akcesoria. Książka ta na pewno spodoba się wszystkim tym, którzy nie lubią “lania wody”, a oczekują maksimum treści, podanej jednak w przystępny sposób. Witold Wrotek pokazuje, że oszczędne życie nie musi oznaczać wcale rezygnacji ze wszelkich przyjemności - dzięki temu mamy motywację, by w końcu zacząć myśleć o tym, na co wydajemy pieniądze!

Kontakt

Dane adresowe BillBird S.A. | Dojazd
Ul. Wielicka 28b bud.C, 30-552 Kraków
tel. +48 12 293 33 34
fax. +48 12 293 33 01
Formularz kontaktowy
Zasady przetwarzania danych osobowych, zawartych w formularzu kontaktowym określone zostały w Informacji dot. Ochrony Danych Osobowych
Mapa dojazdu