5 pomysłów na imprezę sylwestrową, która nie zrujnuje budżetu

Impreza sylwestrowa to jedyna okazja w roku, aby bawić się do samego rana przy blasku fajerwerków. Problem polega jednak na tym, że często jest to też impreza dość kosztowna. Jak przygotować ją, aby nie zrujnować swojego budżetu? O tym w naszym artykule.

1. Domówka ciągle w modzie

Obawiasz się, że nie wypada już robić domówki? Nic bardziej mylnego! Domówki sylwestrowe to doskonały pomysł na świetną i jednocześnie tanią zabawę. Zapraszając gości do swojego domu, oszczędzasz na wejściówce do klubu czy restauracji i masz wszystko pod kontrolą. Dodatkowo jest to świetny sposób na zacieśnienie relacji między ludźmi, bo gdzie można czuć się swobodniej, jeśli nie w domu? O północy wyjdziecie na balkon albo na krótki spacer, a potem wrócicie do zabawy w mieszkaniu. Tanio, przyjemnie i efektownie!

2. Jak na sali, to w pewnym miejscu

Jeśli z jakiegoś powodu nie jesteś fanem domówek lub nie masz możliwości uczestniczyć w takiej imprezie, możesz zdecydować się na Sylwester organizowany przez restaurację, bar czy hotel - innymi słowy na tzw. sylwester na sali. Wejściówki na takie wydarzenia zaczynają się zwykle od 100 zł, więc nie jest to mały wydatek. Może się jednak okazać, że jest to bardziej opłacalne, bo w cenie masz jedzenie, alkohol, DJ-a i pokaz fajerwerków. Ale! Aby tak się stało, musisz wybrać pewną ofertę. Zakup wejściówki na Sylwester w niesprawdzonym dotychczas miejscu może się okazać dużym błędem. Impreza nie zawsze jest warta swojej ceny, więc bądź czujny.

3. Zrzutka

Jeśli obawiasz się, że organizowanie imprezy sylwestrowej będzie cię za dużo kosztować, możesz zaproponować zrzutkę. Jeśli każdy gość dorzuci jakąs kwotę od siebie, okaże się, że nikt nie wyda dużo, a wszyscy będą zadowoleni.

Innym sposobem na zmniejszenie wydatków jest zrzutka jedzeniowa. Każdy może przecież przynieść dowolne danie, dzięki czemu stół sylwestrowy będzie suto zastawiony. Nikt nie nadwyręży też swojego budżetu. A jeśli któryś z gości nie ma czasu na gotowanie, możesz zaproponować wspólne przygotowanie dań przed imprezą. Wbrew pozorom to naprawdę dobra zabawa!

4. Niedrogie dekoracje

Jeśli organizujesz imprezę sylwestrową, na pewno chcesz, aby miejsce zabawy wyglądało oszłamiająco. Oczami wyobraźni widzisz długie serpentyny zwisające z sufitu i tony konfetti na stołach, ale wszystko to niestety kosztuje. Na szczęście i na tym możesz zaoszczędzić, decydując się na tańsze dekoracje (np. balony) lub przygotowując dekoracje samodzielnie.

5. W kameralnym gronie

Sylwester, który nie zrujnuje twojego budżetu, to również Sylwester w kameralnym gronie, a dokładniej wśród domowników, tylko z ukochaną osobą lub z najbliższym przyjacielem. Tego typu imprezy zwykle są bardzo udane, a nie wymagają ani kilkudniowych przygotowań, ani dużych wydatków.

Na koniec warto podkreślić, że każdy Sylwester będzie udany, jeśli spędzisz go w odpowiednim gronie. Trzymaj się tego, a przygotowania przyjdą ci z łatwością.

Kontakt

Dane adresowe BillBird S.A. | Dojazd
Ul. Wielicka 28b bud.C, 30-552 Kraków
tel. +48 12 293 33 34
fax. +48 12 293 33 01
Formularz kontaktowy
Zasady przetwarzania danych osobowych, zawartych w formularzu kontaktowym określone zostały w Informacji dot. Ochrony Danych Osobowych
Mapa dojazdu