7 zasad, które pozwolą zachęcić rodzinę do oszczędzania

 
Czy oszczędzanie musi polegać jedynie na uciążliwym zaciskaniu pasa? Ależ skąd! Odkładanie pieniędzy może być ciekawą przygodą dla Ciebie i Twojej rodziny. Zobacz, jakich zasad przestrzegać, by zachęcić bliskich do ograniczenia wydatków!
 
Spędzacie czas na świeżym powietrzu
Ciepłe, letnie dni są wprost idealne do tego, by spędzać dużo czasu na dworze. Zamiast więc kupować rodzinie bilety do kina lub wychodzić ze znajomymi do pubu, zaproponuj swoim bliskim spacer po lesie lub wycieczkę rowerową.
 
Jecie posiłki przy jednym stole
Jedzenie na mieście jest przyjemne, ale niestety również kosztowne. Wprowadźcie zasadę, że w „czasie oszczędzania” posiłki jecie w domu, siedząc razem w kuchni lub jadalni. Zaoszczędzicie sporo środków, a do tego – będziecie mieli okazję, aby się do siebie zbliżyć!
 
Wspólnie decydujecie o tym, co kupicie
Oszczędzanie nie powinno polegać na lekceważeniu potrzeb żadnego członka rodziny. Ustalcie, że od tej pory będziecie po prostu wspólnie ustalać, jakie zakupy są Wam niezbędne. Ważne jest, aby każdy miał prawo głosu!
 
Planujecie budżet całą rodziną
Niestety, wiele polskich rodzin nadal nie ma w zwyczaju robić „biznes planu” na poszczególne miesiące. To błąd! Jeżeli zaplanujemy, ile i na co możemy wydać, o wiele łatwiej będzie panować nad przepływem gotówki. 
 
Odkładacie pewną kwotę na drobne przyjemności
Jednym z najgorszych sposobów oszczędzania jest… rezygnacja ze wszystkiego. To bardzo ważne, aby czasem zabrać rodzinę na lody lub kupić ładny drobiazg do mieszkania. Ustalcie jednak, jaką dokładnie kwotę możecie przeznaczyć na przyjemności w każdym miesiącu.
 
Każdy domownik poszukuje promocji
Produkty spożywcze, ubrania, środki czyszczące – bez tego nie da się obejść w gospodarstwie domowym. Starajcie się być na bieżąco z promocjami obowiązującymi w poszczególnych sklepach i tam właśnie robić niezbędne zakupy.
 
Ustalacie, co zrobicie z zaoszczędzoną kwotą
Jeśli oszczędzacie pieniądze, to powinniście wiedzieć „na co”. Może planujecie wspólne wakacje marzeń albo remont domu? W trudnych chwilach wspomnienie Waszego celu może dodać Wam otuchy!

Kontakt

Dane adresowe BillBird S.A. | Dojazd
Ul. Wielicka 28b bud.C, 30-552 Kraków
tel. +48 12 293 33 34
fax. +48 12 293 33 01
Formularz kontaktowy
Zasady przetwarzania danych osobowych, zawartych w formularzu kontaktowym określone zostały w Informacji dot. Ochrony Danych Osobowych
Mapa dojazdu