Automatyzacja finansów - płać rachunki i oszczędzaj

Do listy noworocznych postanowień warto dodać zwiększenie kontroli nad rachunkami i weryfikację obecnego sposobu zarządzania płatnościami.

Nowy rok to najlepszy czas na zmianę drobnych, negatywnych przyzwyczajeń, które w niewielkim stopniu doskwierają nam każdego dnia, lecz w dłuższej perspektywie - oddalają od upragnionych celów. Jeśli w 2016 płaciłeś rachunki dopiero po upominającym smsie od operatora, policz, ile w skali roku kosztowały Cię odsetki. Przestań bogacić koncerny i w 2017 zacznij działać inaczej. ​

Piramida rachunków

Od wielu płatności nie da się uciec - już sam Benjamin Franklin zauważył, że na świecie pewne są tylko śmierć i podatki. Musimy płacić za czynsz, prąd na kartę (lub tradycyjny) czy media, takie jak na przykład telewizja albo Internet. Jednak dodatkowe obowiązkowe płatności często niepotrzebnie obciążają budżet i...naszą pamięć. Rezygnacja z karty kredytowej, przedterminowe spłacenie kredytu to dobre praktyki, które zwiększają finansową swobodę, a w konsekwencji - także stan konta oszczędnościowego. 

Własny system rachunkowy

Oblicz, jaką kwotę miesięcznie musisz przeznaczyć na wszystkie rachunki i przelej ją na subkonto. Nie płać na ostatnią chwilę - termin zapłaty to przecież ostatni moment, w którym możesz to zrobić bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Wybierz jeden dzień, w którym zrealizujesz wszystkie swoje płatności. Ustawienie polecenia zapłaty to jeszcze większa wygoda - z konta dedykowanego rachunkom raz w miesiącu pobrane zostaną wszystkie opłaty. Dzięki temu odzyskasz kontrolę nad wydatkami, a domowy budżet stanie się bardziej przejrzysty. 

Centrum Domowych Finansów

Jeszcze większą wygodę daje Centrum Domowych Finansów, czyli panel klienta w serwisie mojeplatnosci.pl. Co wyróżnia rachunki w Centrum Domowych Finansów od tradycyjnych przelewów z konta?

  • Synchronizacja mojeplatnosci.pl z kontami dostawców rachunków elektronicznych. Oznacza to, że system automatycznie pobiera faktury ze wszystkich Twoich kont. Od teraz masz je w jednym miejscu. Przejrzyste i uporządkowane.  
  • Mojeplatnosci.pl wysyła przypomnienia o zbliżającym się terminie płatności
  • Dokument można opłacić zaraz po jego wczytaniu 
  • Otrzymujesz pełen dostęp do historii transakcji
  • Nie tracisz kontroli nad rachunkami, gdy opłacisz je poza serwisem. Możesz oznaczyć dokument jako zapłacony poza Centrum Domowych Finansów

Jak ustawić rekurencję? W panelu możesz zdefiniować płatność, a następnie przypisać do rachunku kartę, którą chcesz go opłacać. Od tego momentu trzy dni przed datą zapadalności płatności za rachunek system automatycznie pobierze z konta karty odpowiednią kwotę i przeleje na konto wystawcy rachunku. Płatność automatyczną można w każdej chwili wyłączyć i inicjować transakcję samodzielnie.

Aplikacja - oszczędność czasu i kontrola nad wydatkami

Wszystkie osoby, które znają lepsze sposoby na spędzanie czasu niż regulowanie zobowiązań, mogą przyspieszyć ten proces poprzez aplikację mojeplatnosci.com
Mniej niż 5 minut trwa rejestracja na stronie lub w aplikacji mobilnej dostępnej w Google Play. 
Po wybraniu opcji “Skanowanie”, aplikacja rozpozna rachunek, wyświetli jego kwotę, kwotę prowizji i podsumowanie. Bez przepisywania danych adresowych i numeru konta. Aplikacja umożliwia także szybkie doładowanie licznika energii. 

Kontakt

Dane adresowe BillBird S.A. | Dojazd
Ul. Wielicka 28b bud.C, 30-552 Kraków
tel. +48 12 293 33 34
fax. +48 12 293 33 01
Formularz kontaktowy
Zasady przetwarzania danych osobowych, zawartych w formularzu kontaktowym określone zostały w Informacji dot. Ochrony Danych Osobowych
Mapa dojazdu