Dlaczego Twój sąsiad płaci mniejsze rachunki niż Ty?

 
Kiedy otrzymujemy rachunki i zdajemy sobie sprawę z ich wysokości, to zdarza się, że kręci nam się w głowie - zastanawiamy się, jak to możliwe, że opłaty “za życie” są tak duże. Jeżeli zaś przypadkiem dowiesz się, że Twój sąsiad płaci o wiele mniej, jesteś skonsternowany - prowadzicie przecież podobny styl życia… Dowiedz się, dzięki jakim trikom Twój sąsiad wydaje mniej na opłaty!
 

Dokonywanie płatności w terminie

Kiedy tego nie robimy, musimy liczyć się z koniecznością płacenia wysokich odsetek - lepiej jest zatem pilnować obowiązujących nas terminów. Jeżeli jednak masz tendencje do zapominania o opłatach, skorzystaj z opcji automatycznego przelewu na stronie mojeplatnosci.pl, dzięki czemu rachunki… opłacą się same!
 

Korzystanie z prysznica zamiast wanny

Tak, ten sposób wszyscy znamy od podstawówki, ale… czy go stosujemy? Zdecydowanie warto jest przestawić się na prysznic, aby obniżyć swoje rachunki za wodę. Dodatkowo, korzystanie z prysznica jest przez wiele osób uważane za bardziej higieniczne!
 

Instalacja perlatora

Ten mały gadżet jest przyjacielem wszystkich tych, którzy chcieliby płacić niższe rachunki za wodę. Można zamontować go w prysznicu, umywalce i zlewie, dzięki czemu strumień wody wydaje się optycznie większy. Pozwala on zatem na ograniczenie ilości wody, którą zużywamy podczas kąpieli, mycia rąk czy naczyń.
 

Ograniczenie pakietu telewizyjnego

Bądź ze sobą szczery: raczej na pewno nie potrzebujesz pakietu, który oferuje Ci dostęp zarówno do kanałów sportowych, informacyjnych, jak i przyrodniczych. Posiadacze setek kanałów zwykle nie korzystają z większości z nich! Dlatego zastanów się, które są Ci potrzebne, a później udaj się do swojego dostawcy usług telewizyjnych i… zmień umowę, która kosztuje Cię krocie.

 

Zakup energooszczędnych urządzeń

W dzisiejszym świecie nie da się zupełnie zrezygnować z korzystania z prądu - można jednak wybierać sprzęty, które zużywają go mniej, niż wersje “standardowe”. Zakup nowej, energooszczędnej lodówki czy pralki oczywiście będzie wiązał się ze sporym wydatkiem, ale z pewnością zwróci się on po kilku miesiącach. Co więcej, ograniczenie ilości zużywanego prądu pozwala chronić środowisko naturalne!
 

Ograniczenie nocnego życia

Wprowadzenie tej zmiany wymaga czasu, ale zdecydowanie pomaga płacić niższe rachunki. Kiedy przestawimy się na funkcjonowanie w ciągu dnia, będziemy wykorzystywać naturalne światło słoneczne i rzadziej zapalać sztuczne oświetlenie, które zużywa niemałe ilości energii elektrycznej. Poza tym, jest to zdecydowanie zdrowsze!
 

Używanie czajnika na gaz i zwykłej kuchenki

Tak, ta metoda pozwala znacząco obniżyć nasze rachunki! Choć wielu z nas jest przyzwyczajonych do tego, że gdy chcemy zagotować wodę, to używamy czajnika elektrycznego, a do podgrzania obiadu służy nam mikrofalówka, to czas pożegnać się z korzystaniem z tych urządzeń - zużywają one ogromne ilości prądu. Nasz portfel będzie o wiele grubszy, gdy powrócimy do urządzeń “tradycyjnych”: zwykłego czajnika gazowego i podgrzewania jedzenia na kuchence gazowej. Pamiętaj, że dostępne obecnie w sklepach czajniki na gaz mogą się pięknie prezentować!

Kontakt

Dane adresowe BillBird S.A. | Dojazd
Ul. Wielicka 28b bud.C, 30-552 Kraków
tel. +48 12 293 33 34
fax. +48 12 293 33 01
Formularz kontaktowy
Zasady przetwarzania danych osobowych, zawartych w formularzu kontaktowym określone zostały w Informacji dot. Ochrony Danych Osobowych
Mapa dojazdu