Dlaczego warto oszczędzać? 5 powodów

Odkładanie pieniędzy przysparza problemów wielu Polakom. Potrafimy znaleźć przeróżne wymówki, podczas gdy największą przeszkodą w oszczędzaniu bywa… brak motywacji. Na szczęście istnieją powody, dzięki którym nawet największe lekkoduchy zaczną myśleć o swoich wydatkach. Dlaczego warto oszczędzać?

1. By sobie dogadzać

Wiadomo, że pieniądze szczęścia nie dają, ale powiedzenie “lepiej płakać w Mercedesie niż na rowerze” nie jest dalekie prawdzie. Zarabiając i odkładając pieniądze, nawet w małych sumach, można sobie po prostu pozwolić na więcej. Regularne odkładanie to także zabezpieczenie na przyszłość. Można więc powiedzieć, że oszczędzamy po to, aby żyć długo i szczęśliwie. To dobry powodów, aby zacząć odkładać, prawda?

2. Dla dzieci

Jeśli jesteś już rodzicem, dzieci mogą być twoją najlepszą motywacją do oszczędzania. Zapewnienie dobrej przyszłości pociechom to w końcu coś, na czym zależy każdemu rodzicowi. Aby to zrobić, możesz regularnie odkładać małe kwoty na konto oszczędnościowe lub w książeczce mieszkaniowej. Dzięki zadbaniu o takie zabezpieczenie twoje dzieci unikną w przyszłości licznych kredytów i dobrze rozpoczną swoje dorosłe życie.

3. By żyć… normalnie

Nikt nie lubi pożyczać i żyć od pierwszego do pierwszego. Co więcej, świadomość tego, że ciągle na coś nam brakuje i nie jesteśmy w żaden sposób zabezpieczeni przed nagłymi wydatkami (np. wizyta u dentysty) źle wpływa na poziom życia. Aby funkcjonować na normalnym, zdrowym poziomie, trzeba czuć się bezpiecznie. Gromadząc oszczędności, jesteś zabezpieczony i w związku z tym pozbywasz się ze swojego życia ogromnych ilości stresu.

4. Aby być sobą

Realizacja pasji i spełnienie marzeń wymagają pieniędzy. Oczywiście nie zawsze są to duże sumy, ale aby być sobą, trzeba liczyć się z wydatkami. Nawet wydatki na ubrania w stylu, w którym czujemy się dobrze, potrafią obciążyć portfel. Poczucie wolności, swoboda w podejmowaniu decyzji, realizacja siebie – trudno o to wszystko bez oszczędności. Świadomość tego, że można spełniać swoje cele bez martwienia się o wydatki, jest nieoceniona.

5. By nie marnować czasu

Znasz to powiedzenie: “czas to pieniądz” ? Wbrew pozorom nie odnosi się ono tylko do rekinów biznesu, którzy tracą ogromne kwoty, nie zajmując się pracą. Warto jest sobie uświadomić, że nasz czas kosztuje. Bardzo łatwo można też wyliczyć, ile pieniędzy marnujemy, nic nie robiąc. Jeśli cenisz sobie czas, zacznij oszczędzać lub podejmij się dodatkowego zajęcia. W ten sposób twoje pieniądze (te, które masz i te, które możesz mieć) będą pracować na siebie i na ciebie.

 

Kontakt

Dane adresowe BillBird S.A. | Dojazd
Ul. Wielicka 28b bud.C, 30-552 Kraków
tel. +48 12 293 33 34
fax. +48 12 293 33 01
Formularz kontaktowy
Zasady przetwarzania danych osobowych, zawartych w formularzu kontaktowym określone zostały w Informacji dot. Ochrony Danych Osobowych
Mapa dojazdu