Dlaczego warto płacić rachunki jednego dnia?

Płacenie rachunków to obowiązek, który trudno polubić, ale można go na szczęście ułatwić. Co więcej, nie wymaga to nawet wysiłku. Jednym ze sposobów na wygodniejsze płacenie rachunków jest uiszczanie wszystkich należności jednego dnia. Wyjaśniamy, dlaczego warto tak robić i jaki sposób płatności najlepiej wybrać.

Jak płacić rachunki?

Rachunki płacić trzeba, to fakt. Nie trzeba jednak robić tego niewygodnie lub przysparzać sobie problemów. Warto też podkreślić, że wielu ludzi nieświadomie zostawia opłacenie rachunków na ostatnią chwilę, zupełnie jakby te miały zniknąć. Tak się niestety nie stanie. Odkładanie rachunków to prosta droga nie tylko do wygenerowania długu, ale też do życia w stresie i utraty płynności finansowej. W ten sposób można jedynie sprawić, że rachunki będą kojarzyć się jeszcze mniej przyjemnie.

Zatem jak płacić rachunki, aby uniknąć wcześniej wspomnianych niedogodności? Przede wszystkim należy to robić w terminie. W innym przypadku przysparzasz sobie wielu problemów. Na początku są to jedynie odsetki, często niewielkie. Potem sytuacja eskaluje zadziwiająco szybko.

  • Monity - jeśli zalegasz z płatnością, bank lub inna właściwa instytucja wysyła tzw. monit, czyli przypomnienie o konieczności spłacenia zadłużenia. Monit może mieć różną formę, a jego kosztem obciążany jest dłużnik. Koszt monitu zależny jest od jego rodzaju, ale największy może wynieść nawet ok. 20 zł (w przypadku listu). Wysłanie kilku takich monitów to już duży, dodatkowy koszt, którego można przecież uniknąć.
  • Windykacja - jeśli mimo monitów, dalej będziesz zalegać z płatnością, musisz zmierzyć się z windykacją. W związku z tym zostaniesz objęty kolejnymi kosztami, czyli odsetkami z tytułu obsługi firmy windykacyjnej.

Następnymi etapami są już: wpisanie na listę dłużników, skierowanie sprawy do sądu, egzekucja długu. To jednak dalekosiężne skutki niepłacenia rachunków, do których raczej nie dojdzie, jeżeli twoim problemem jest jedynie zapominalstwo.

Poza terminowością należy zwrócić uwagę na sposób płacenia rachunków. W tym przypadku kluczową rolę odgrywa wybór sposobu, który uchroni nas przed konsekwencjami zwlekania z płatnościami i będzie zarazem wygodny. Najlepiej zatem płacić wszystkie rachunki jednego dnia za pomocą właściwej aplikacji.

Zalety płacenia rachunków jednego dnia

Płacąc rachunki jednego dnia, zapewniasz sobie komfort i spokój. Wynika to z tego, że nie musisz martwić się terminami poszczególnych rachunków, a samemu płaceniu poświęcasz zaledwie chwilę raz w miesiącu.

Dzięki płaceniu rachunków naraz nie musisz też możesz też zapomnieć o odsetkach z tytułu opóźnień, bo do opóźnień w spłatach po prostu nie dojdzie. Zawsze będziesz płacić w terminie. Jeśli masz jakiś kredyt, podniesie to też twoją zdolność kredytową.

Jak płacić rachunki jednego dnia?

Rachunki jednego dnia najlepiej płacić za pomocą aplikacji, która ułatwi to zadanie maksymalnie. Tego typu aplikacją są zwłaszcza moje płatności - w całości dedykowane płaceniu rachunków oraz doładowaniom (prądu lub smartfona). Korzystając z aplikacji, nie trzeba wychodzić z domu ani stać w kolejkach do punktów płatniczych. Ponadto, aby w pełni wykorzystać możliwości tej aplikacji, warto z góry zaplanować płatności, dzięki czemu przelewy zostaną wykonane automatycznie. Łatwiej już być nie może!

Kontakt

Dane adresowe BillBird S.A. | Dojazd
Ul. Wielicka 28b bud.C, 30-552 Kraków
tel. +48 12 293 33 34
fax. +48 12 293 33 01
Formularz kontaktowy
Zasady przetwarzania danych osobowych, zawartych w formularzu kontaktowym określone zostały w Informacji dot. Ochrony Danych Osobowych
Mapa dojazdu