Faktura elektroniczna – co, gdzie i jak wystawiać

 
Cyfryzacja obejmuje niemal każdy aspekt naszego życia. Nikt nie powinien być zatem zdziwiony, że także wystawianie faktur coraz częściej odbywa się dzisiaj przez Internet. Dowiedz się, na czym to polega!
 
Sztuka e-fakturowania
Faktura elektroniczna, zwana także e-fakturą, jest innowacyjnym sposobem wystawiania faktur. Obowiązek fakturowania mają wszystkie zarejestrowane w Polsce firmy. Może ona zostać wystawiona za pomocą specjalnego programu, poprzez odpowiednią stronę internetową lub sporządzona w dokumencie tekstowym (oczywiście, jeśli będzie ona czytelna). Faktura elektroniczna może być przesłana jako załącznik do maila, faks albo nawet zwykły skan tradycyjnego dokumentu (pod warunkiem, że wcześniej nie była udostępniona w wersji papierowej). Jeśli chodzi o „zawartość” elektronicznej faktury, to nie różni się ona od tej papierowej – nadal będziemy tam musieli wpisać nazwę produktu lub wykonanej usługi, jego cenę, numer faktury, wysokość podatku oraz dane zarówno firmy, jak i naszego klienta. Co ważne – faktura elektroniczna nie wymaga podpisu! 
 
Wielość korzyści
Faktura elektroniczna ma bardzo wiele zalet: po pierwsze, wystawia się ją o wiele szybciej, niż tę tradycyjną. W dużych przedsiębiorstwach, gdzie fakturuje się niemal wszystko, jest to znaczne ułatwienie pracy. Po drugie, im mniej dokumentów, segregatorów i teczek w firmie, tym łatwiej utrzymać porządek. Odnalezienie niezbędnego pliku na dysku komputera jest na ogół o wiele łatwiejsze, niż przeszukiwanie połowy biura. Faktura elektroniczna fizycznie nie zajmuje przecież miejsca! Nie bez znaczenia jest także aspekt ekologiczny – wiele osób sprzeciwia się niszczeniu lasów na papier, gdy możliwe jest wykorzystanie jedynie komputera. Niech zieleń lasów nadal cieszy nasze oczy!
 
Biorąc pod uwagę powyższe udogodnienia, trudno się dziwić, że nawet małe przedsiębiorstwa decydują się na wystawianie faktur elektronicznych. Jeśli chcesz ułatwić sobie życie – Ty również pokochaj e-fakturę!

Kontakt

Dane adresowe BillBird S.A. | Dojazd
Ul. Wielicka 28b bud.C, 30-552 Kraków
tel. +48 12 293 33 34
fax. +48 12 293 33 01
Formularz kontaktowy
Zasady przetwarzania danych osobowych, zawartych w formularzu kontaktowym określone zostały w Informacji dot. Ochrony Danych Osobowych
Mapa dojazdu