Chyba nie ma w Polsce człowieka, który lubiłby płacić rachunki za gaz – z reguły wolimy, gdy na naszym koncie pojawiają się pieniądze, niż kiedy znikają. Na szczęście jednak istnieją sprawdzone sposoby, by płacić za ten surowiec mniej, a samą czynność płacenia wykonywać szybko i sprawnie – bez wychodzenia z domu!
Oszczędzanie, którego nie odczujesz
Chęć obniżenia swoich rachunków za gaz wcale nie musi wiązać się z zaprzestaniem korzystania z niego, gdy jest naprawdę potrzebny. Wystarczy wyrobić w sobie kilka nawyków, które sprawią, że w niemal „nieodczuwalny” sposób ograniczymy jego zużycie. Pierwszym sposobem jest… wyeliminowanie tak zwanego starokawalerskiego nawyku. Polega on na tym, że za każdym razem, gdy chcemy napić się kawy lub herbaty, gotujemy cały czajnik wody – co jest, oczywiście, marnowaniem energii. Warto zacząć więc wlewać do czajnika tyle wody, ile planujemy w danym momencie zużyć. Kolejnym sposobem jest przestawienie się na gotowanie dań jednogarnkowych – wyszukane obiady, wymagające przygotowywania na wszystkich palnikach, warto zostawić na specjalne okazje – na przykład uroczystości rodzinne. Kiedy już gotujemy jakąś potrawę, warto pamiętać o tym, że gaz możemy wyłączyć parę minut przed planowanym czasem – ciepło przecież nadal utrzymuje się w garnku i oddziałuje na jego zawartość.
Bezbolesne płacenie
OK, kiedy już uda Ci się obniżyć swój rachunek za gaz, trzeba go jeszcze… opłacić. Tradycyjne sposoby regulowania należności tego typu są niezbyt przyjemne i czasochłonne – dlatego właśnie załoga serwisu mojeplatnosci.pl postanowiła stworzyć miejsce w sieci, które umożliwi Ci błyskawiczne opłacenie rachunku za gaz (a także wodę, prąd etc.). Aby opłacić rachunek za gaz, wystarczy zarejestrować się w serwisie – jest to darmowe i nie zabiera dużo czasu. Kiedy po raz pierwszy zalogujemy się na swoje konto, wystarczy wybrać zakładkę „Zapłać rachunek”. Chwilę później zostaniemy przekierowani do specjalnego kreatora, który krok po kroku poprowadzi nas przez proces dokonywania płatności – zostaniemy poproszeni o podanie numeru rachunku, który ma być obciążony oraz wybór odpowiedniej kartę. Istnieje także opcja ustawienia płatności cyklicznej – dzięki temu rachunki będą właściwie… płaciły się same! Czy można chcieć czegoś więcej?
Jak opłacić rachunki za gaz opisujemy poniżej:
--> OPŁATY ZA GAZ