Jak obniżyć rachunek za media w domu?

Jak obniżyć rachunki za media? Wszyscy się nad tym zastanawiamy, kiedy znajdujemy rachunki w skrzynce. Kwoty na nich są zawrotne, ale przecież wcale tak być nie musi. Dowiedz się, jak obniżyć rachunki za media w domu!


Prąd

Energia elektryczna to często największy wydatek domowy. Tymczasem wygenerowanie oszczędności w tym obszarze nie jest wcale trudne. 

Przede wszystkim należy wymienić wszystkie urządzenia na energooszczędne. Brzmi to mało sensownie, ale prawda jest taka, że w ten sposób można znacznie obniżyć rachunki za media. Nawet różnice między urządzeniami A i A+++ są bardzo duże – w niektórych przypadkach to aż 50% mniej zużycia prądu!

Ponadto trzeba też mieć na baczności urządzenia w trybie czuwania. Większość z nich niepotrzebnie pobiera prąd. Wyłączając tego typu sprzęty, można rocznie zaoszczędzić nawet do 80 zł.

Jak obniżyć rachunki za media w domu? Ważne są też nawyki. Wyłączaj światło w pomieszczeniach, w których nie przebywasz.


Woda

Aby obniżyć rachunki za media w domu, trzeba też mieć pod kontrolą zużycie wody. W tym przypadku kluczową rolę mają nasze przyzwyczajenia. Zamiast kąpieli, bierz prysznic, a kiedy myjesz zęby, zakręcaj wodę. Naczynia zmywaj zaś nie pod bieżącą wodą, ale w komorze zlewozmywaka.

Zwróć też uwagę na to, co spłukujesz w toalecie. Kiedy wrzucasz do niej niedopałki papierosa czy chusteczki, marnujesz kilkanaście litrów wody rocznie. A to dużo. Miej się więc na baczności, jeśli chcesz obniżyć rachunki za media w domu.

Warto także sprawdzić instalację. Już niesprawna uszczelka potrafi wygenerować dodatkowe koszty. Szukając innych możliwych sposobów na to jak oszczędzać wodę sprawdź nasz artykuł.


Ogrzewanie

Straty ciepła w domu to prawdziwa plaga rachunków za ogrzewanie. Jeśli instalacja grzewcza lub konstrukcja budynku są wadliwe, to pieniądze dosłownie rozpływają się w powietrzu. Musisz więc mieć to na uwadze, jeśli planujesz obniżyć rachunki za media w domu.

Ponadto trzeba też wyrobić sobie dobre nawyki, czyli: nie zasłaniaj grzejników, wykorzystuj energię słoneczną do ogrzania, zmniejszaj temperaturę, kiedy jest to możliwe.


Gaz

Jak obniżyć opłaty za gaz w domu? Dobrym pomysłem jest po prostu odpowiednie gotowanie. 

  • Czas przyrządzania potrawy skrócisz, używając pokrywek.
  • Nie marnuj gazu, stawiając mały garnek na wielkim palniku. Jego zawartość wcale nie zagotuje się szybciej.
  • Nie wstawiaj całego czajnika, jeśli zamierzasz wypić tylko szklankę. Marnujesz wówczas gaz, bo przedłużasz proces gotowania.
  • Dobrze umyj garnki, ponieważ brud ogranicza przewodzenie ciepła.

Widzisz, aby obniżyć rachunki za media w domu, wystarczy jedynie kilka nawyków. Nie jest to ani kosztowne, ani czasochłonne. Wszystko w twoich rękach!

Kontakt

Dane adresowe BillBird S.A. | Dojazd
Ul. Wielicka 28b bud.C, 30-552 Kraków
tel. +48 12 293 33 34
fax. +48 12 293 33 01
Formularz kontaktowy
Zasady przetwarzania danych osobowych, zawartych w formularzu kontaktowym określone zostały w Informacji dot. Ochrony Danych Osobowych
Mapa dojazdu