Jak płacić PayPal? Wszystko, co musisz wiedzieć.

Coraz rzadziej płacimy przy wykorzystaniu gotówki. Wielu ludzi nawet nigdy nie nosi jej przy sobie. Elektroniczne formy płatności znacznie przyspieszyły i ułatwiły proces wymiany handlowej. Karty płatnicze i kredytowe sprawiają, że nasz portfel jest lżejszy, natomiast internetowe formy płacenia, takie jak PayPal pozwalają nie tylko obyć się bez pliku banknotów, ale przede wszystkim, dzięki nim nie musimy już wysyłać pieniędzy na poczcie lub w banku. Dokonujemy tego przy pomocy paru kliknięć, z naszego domu lub z jakiegokolwiek miejsca na świecie. 

PayPal – co to jest i jak działa? 

PayPal to system płatności internetowych, który umożliwia szybkie, łatwe i przede wszystkim bezpieczne zakupy online. Zakładając odpowiednie konto, możemy dokonywać płatności PayPal bez względu na to, jakie posiadamy konto bankowe. System jest zintegrowany z naszą kartą kredytową, debetową lub płatniczą, dzięki czemu mamy jasny wgląd w stan naszych finansów i bez trudu możemy nimi zarządzać.  

PayPal to wirtualny portfel, którego użytkowanie stało się popularne, czyniąc z niego jeden z najbardziej popularnych serwisów umożliwiających takie usługi na świecie.  

Czy płatność PayPal jest bezpieczna?  

Otóż płatności PayPal mają na celu nie tylko ułatwić użytkownikom robienie zakupów przez internet, lecz przede wszystkim mają chronić ich wrażliwe dane. Bezpieczeństwo tej formy płatności jest bezsprzeczne, ponieważ podczas transakcji jedynymi informacjami, jakie sprzedawca może znaleźć na nasz temat, są: adres e-mail oraz adres dostawcy, który jak wiadomo jest niezbędny w tego typu wymianach handlowych.  

Płatności PayPal są bezpieczne także z innego względu. Sprzedawcy, którzy wyrażają zgodę na rozliczanie się za pomocą tej internetowej metody, są dokładnie weryfikowani. Zatem wszelkie oszustwa, jakich mogliby się dopuszczać, które byłyby związane z ukrywaniem ich tożsamości, są niemożliwe.  

Natomiast, gdy produkt, który został przez na opłacony, z jakichś przyczyn do nas nie dotarł, PayPal może zwrócić całą kwotę, jaką wydaliśmy na jego zakup.  

Czy PayPal jest darmowy? 

Utworzenie konta na platformie PayPal, pobranie aplikacji mobilnej, dodawanie i wypłacanie pieniędzy z konta PayPal na lokalny rachunek, wysyłanie pieniędzy w transakcjach komercyjnych, a także wysyłanie oraz odbieranie pieniędzy w transakcjach prywatnych to operacje, które w usługach PayPal są darmowe.  

Natomiast odbieranie pieniędzy w transakcjach komercyjnych wiąże się z poniesieniem pewnych opłat, które ustalane są na podstawie stawek dla handlowców. Warto też wiedzieć, że wysyłanie i odbieranie kwot w transakcjach prywatnych poprzez kartę debetową lub kredytową wiąże się z dodatkową opłatą dla nadawcy.     

Kontakt

Dane adresowe BillBird S.A. | Dojazd
Ul. Wielicka 28b bud.C, 30-552 Kraków
tel. +48 12 293 33 34
fax. +48 12 293 33 01
Formularz kontaktowy
Zasady przetwarzania danych osobowych, zawartych w formularzu kontaktowym określone zostały w Informacji dot. Ochrony Danych Osobowych
Mapa dojazdu