Jak płacić rachunki przez Internet?

Rachunki płaci każdy. Nie każdy jednak robi to komfortowo. Pójście do punktu Poczty Polskiej lub agencji bankowej, w której możemy dokonać płatności, wymaga czasu i pieniędzy. Tymczasem można sobie tego bezproblemowo oszczędzić, korzystając z różnych serwisów, np. mojeplatnosci.pl. Jak płacić rachunki przez internet?

Zalety płacenia rachunków przez internet

Panuje mit o tym, że opłata rachunków przez internet jest mało bezpieczna. Ludziom wydaje się, że ich pieniądze przebywają w nieokreślonej chmurze, do której wszyscy mają dostęp. To jednak nieprawda. Płacenie rachunków przez internet to jedna z najbezpieczniejszych metod regulowania należności. Banki i serwisy bankowe dbają o odpowiednie zabezpieczenia. Sytuacja, w której czyjeś pieniądze znikną w trakcie wykonywania przelewu, jest właściwie niemożliwa. Płacenie rachunków przez internet to tak naprawdę bezpieczniejszy wybór od Poczty Polskiej i podobnych jej punktów. Gdy wykonujemy przelew internetowy, to my mamy kontrolę nad swoimi danymi i pieniędzmi. Jeżeli obsługuje nas dodatkowa osoba, to ona ma realny wpływ na to, że “coś może pójść nie tak”. Należy też wspomnieć o tym, że płacenie rachunków przez internet  kosztuje mniej, niż na Poczcie. Punkty, w których możemy wykonać przelewy, pobierają opłaty od każdego rachunku w wysokości od 2 do 5 zł. 

Jak płacić rachunki przez internet?

Aby wiedzieć, jak płacić rachunki przez internet, nie potrzeba wiele czasu. To naprawdę bardzo proste! Tradycyjnie wykonujemy przelewy za pomocą konta bankowego. Wówczas musimy znać dokładne dane usługodawcy i uważać na to, aby się nie pomylić przy wpisywaniu kwoty. Jest to w zasadzie ten sam proces, który musimy wykonać w przypadku płatności w odpowiednim punkcie, ale zamiast kartką i długopisem posługujemy się klawiaturą .

Łatwiejszą i szybszą opcją są rozwiązania proponowane przez osobne serwisy, które powstały po to, aby płacić rachunki przez internet. Zazwyczaj wystarczy po prostu zarejestrować się, podając adres e-mail oraz hasło. Następnie należy zeskanować kod rachunku (jeżeli korzystamy z aplikacji mobilnej) lub podać jego numer. Serwis błyskawicznie znajdzie dane o rachunku i wypełni wszystkie pola za Ciebie. Tak jest w przypadku mojeplatnosci.pl
Warto również wspomnieć o tym, że tego typu serwisy oferują nie tylko możliwość zapłacenia rachunków przez internet. Możliwe jest też np. doładowanie telefonu. Ponadto można skorzystać z opcji przelewów cyklicznych. Wówczas nie musimy martwić się terminami. Serwis wykona za nas przelew i tym samym sprawi, że będziemy mieli więcej czasu i spokoju. Pobiera wprawdzie prowizję, ale mniejszą niż ta, którą pobierają punkty typu Poczta Polska.

Wiesz już, jak płacić rachunki przez internet. Dodatkowo jest to bardzo proste, szybkie i tańsze. Nie musisz też martwić się brakiem bezpieczeństwa. Warto zatem zadbać o własny komfort i zacząć płacić rachunki przez internet już od dzisiaj. W ten sposób możesz dokonać opłaty za czynsz, media, a nawet wywóz śmieci. 

Kontakt

Dane adresowe BillBird S.A. | Dojazd
Ul. Wielicka 28b bud.C, 30-552 Kraków
tel. +48 12 293 33 34
fax. +48 12 293 33 01
Formularz kontaktowy
Zasady przetwarzania danych osobowych, zawartych w formularzu kontaktowym określone zostały w Informacji dot. Ochrony Danych Osobowych
Mapa dojazdu