Jak płacić za gry na Steam?

Steam to znana wszystkim graczom platforma, w której można kupić gry i to często po okazyjnych cenach. Jednocześnie jest to też serwis społecznościowy, w którym gracze mogą wymieniać się doświadczeniami i umawiać na wspólne rozgrywki. Nie wszyscy wiedzą jednak, jak płacić za gry na Steam. O tym w naszym artykule.

Steam – jak to działa?

Steam znany jest przede wszystkim jako sklep z grami. Gracz ma dostęp do ogromnej bazy tytułów, jednak aby zagrać, najpierw musi wykupić klucz do gry. Mogą to zrobić tylko zalogowani użytkownicy. Co ważne, Steam można zainstalować zarówno na komputerze, jak na urządzeniu mobilnym.

Wykupione klucze są na stałe przypisywane do konta. Gracz wchodzi w posiadanie licencji na grę, więc gra jako taka nie jest jego własnością. Może ją też zwrócić. Aby zakupić klucz, trzeba wiedzieć, jak płacić za gry na Steam. Rozgrywką można się cieszyć dopiero po doładowaniu konta.

Jak płacić za gry na Steam?

Aby doładować konto na Steam, trzeba przejść na podstronę Koszyka. Tam należy wybrać metodę zapłaty. Jest ich kilka, jednak w Polsce używa się głównie dwóch: transakcja kartą płatniczą – bankową lub dzięki karcie prepaid (paysafecard) i transakcja ze środków wcześniej zgromadzonych już na koncie (można je gromadzić np. poprzez sprzedawanie przedmiotów z gier).

Większość osób płaci za gry na Steamie, używając karty psc, ponieważ nie wymaga to podawania danych osobowych ani konta bankowego. Dodatkowo kartę prepaid można kupić w każdym kiosku. 

Czym jest paysafecard i jak nim płacić za gry na Steam?

Paysafecard to karta prepaid, którą można nabyć w większości sklepów. Płatność psc nie wymaga podawania danych osobowych czy posiadania konta bankowego. Z tego też powodu jest bardzo wygodna, a karty paysafecard są często prezentami dla bliskich.
Psc działa na tej samej zasadzie co doładowania do telefonu. Gracz kupuje losowo wygenerowany kod PIN, za pomocą którego doładowuje swoje konto. Środkami zgromadzonymi na karcie może płacić za gry na Steam.

Aby to zapłacić psc za gry, musi wybrać metodę płatności paysafecard i potwierdzić kraj zamieszkania. Następnie użytkownik zostaje przekierowany na stronę paysafecard, gdzie należy wpisać posiadany kod PIN. Gracz musi jedynie potwierdzić transakcję (klikając “płatność”) i to wszystko. Środki z karty prepaid są przypisane do konta na Steam. Można nimi płacić za gry.

Czy psc jest bezpieczne?

Skoro zastanawiasz się, jak płacić za gry na Steam, zapewne zależy ci na wyborze bezpiecznej metody płatności. Również z tego powodu paysafecard jest tak popularnym rozwiązaniem. Ponieważ nie udostępniasz nikomu swoich danych, a jedynie kupujesz konkretne doładowania, używanie psc nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Jak nazwa wskazuje, jest to bezpieczna karta płatności.

Kontakt

Dane adresowe BillBird S.A. | Dojazd
Ul. Wielicka 28b bud.C, 30-552 Kraków
tel. +48 12 293 33 34
fax. +48 12 293 33 01
Formularz kontaktowy
Zasady przetwarzania danych osobowych, zawartych w formularzu kontaktowym określone zostały w Informacji dot. Ochrony Danych Osobowych
Mapa dojazdu