Jak wyglądają opłaty ZUS w 2018?

Szansa na to, że ten tekst przeczyta ktoś, kto lubi płacić za rachunki, jest bardzo, ale to bardzo mała. Dlaczego? Ponieważ zdecydowana większość Polaków (i nie tylko!) nie lubi płacić za coś, czego… nie widać - a właśnie do takich opłat zalicza się ta za ZUS. Warto jednak wiedzieć, czego możemy spodziewać się w tym roku i jak sprawić, by opłaty ZUS były bezbolesne!
 
Opłaty ZUS - kto i za co płaci
Opłaty za ZUS nie ulegają drastycznym zmianom z roku na rok, ale jednak warto być na bieżąco z wprowadzanymi modyfikacjami. Są one zależne od średniego krajowego wynagrodzenia brutto - kiedy to wynagrodzenie wzrasta, podwyższeniu ulegają opłaty ZUS. Opłaty ZUS leżą “po stronie” pracodawcy - każdy, kto zatrudnia inne osoby, musi ponieść koszty pracownicze. Wszelkie składki społeczne, takie jak składka emerytalna, rentowa, wypadkowa oraz składki na ubezpieczenie zdrowotne są obligatoryjne - nie można więc zrezygnować z ich opłacania. Składka dobrowolna, z której to regotyzacja jest możliwa, to składka chorobowa.
 
ZUS - wysokość opłat w bieżącym roku
 Jeśli jesteś przedsiębiorcą, to minimalna miesięczna składka ZUS z chorobowym w roku 2018 za miesiące kwiecień - grudzień wyniesie Cię 1228,70, a bez chorobowego - 1163,39 zł. Za miesiące od stycznia do marca tego roku opłaty wynoszą 1232,16  i 1166,85 bez chorobowego. Preferencyjne stawki opłat za ZUS obejmują natomiast te osoby, które działalność gospodarczą prowadzą nie dłużej, niż przez 24 miesiące - ma to stanowić zachętę do tego, by Polacy nie bali się zakładać własnych firm, co jest korzystne dla rozwoju gospodarki. Jeśli jesteś nowym przedsiębiorcą, to miesięczne opłaty od kwietnia do grudnia wynoszą 519,28 z chorobowym i 503,84 bez, a za styczeń - marzec - odpowiednio 520,10 i 504,66 zł.
 
Mojeplatnosci.pl - by płacenie było błyskawiczne
Opłaty ZUS, rachunki za wodę, prąd czy gaz można wykonać w sposób tradycyjny - na przykład fundując sobie “wycieczkę” na pocztę i nużące oczekiwanie na naszą kolej. Na szczęście jednak świat poszedł do przodu - dziś możemy opłacić swoje rachunki szybko i bez wychodzenia z domu - w końcu czas, jaki zwykle przeznaczaliśmy na dokonanie tej czynności, można spożytkować znacznie ciekawiej! Najszybyciej i najwygodniej swoje rachunki opłacisz w serwisie mojeplatnosci.pl, który powstał z myślą o wszystkich tych, którzy chcieliby swoje opłaty ZUS i media mieć jak najszybciej z głowy. Aby zacząć opłacać swoje rachunki przez tę stronę, wystarczy założyć darmowe konto - zajmie Ci to zaledwie kilka minut! Kiedy już to zrobisz, będziesz mógł zacząć gromadzić wszystkie swoje rachunki i doładowania w jednym miejscu, czyli w tak zwanych Centrum Domowych Finansów. Na Twoją uwagę zasługuje też opcja ustawienia płatności cyklicznych, dzięki którym nie będziesz już musiał pamiętać o rachunkach!

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym jak wyglądają opłaty ZUS za pośrednictwem naszego portalu? Przeczytaj: Opłaty za ZUS
 
Dzięki stronie mojeplatnosci.pl nawet opłaty ZUS mogą być dokonywane łatwo i… bez bólu. Zarejestruj się więc na stronie i ciesz nowoczesnym sposobem płacenia rachunków!

Kontakt

Dane adresowe BillBird S.A. | Dojazd
Ul. Wielicka 28b bud.C, 30-552 Kraków
tel. +48 12 293 33 34
fax. +48 12 293 33 01
Formularz kontaktowy
Zasady przetwarzania danych osobowych, zawartych w formularzu kontaktowym określone zostały w Informacji dot. Ochrony Danych Osobowych
Mapa dojazdu