Moje Płatności, lider w zakresie innowacyjnych sposobów regulowania należności w Polsce, sponsorem akcji „Smyki kodują”

Akcja „Smyki kodują” ma na celu popularyzację nauki programowania wśród dzieci w starszych grupach przedszkolnych: 5-6 lat. W ramach akcji uczymy nauczycieli jak samodzielnie prowadzić takie zajęcia w przedszkolach i zaznajomić dzieci z tematem kodowania. Zajęcia te nie wymagają użycia komputerów i są oparte o zabawę oraz kreatywne myślenie.


Akcja obejmuje również bezpłatną wysyłkę scenariuszy i materiałów do wybranych, zainteresowanych przedszkoli w oparciu o serię książek dla dzieci „Hello Ruby”.

Na stronie internetowej www.smykikoduja.edu.pl można znaleźć darmowe scenariusze zajęć do pobrania, filmy video z pokazowymi zajęciami, instrukcje dla nauczycieli i materiały potrzebne do lekcji do wydrukowania. Dzięki temu nauczyciel po lekturze udostępnionych materiałów będzie w stanie sam poprowadzić zajęcia w swojej grupie przedszkolnej – nawet jeśli nie miał wcześniej żadnej styczności z programowaniem!

Kodowanie to jedna z najbardziej przydatnych umiejętności w XXI wieku. W dzisiejszych czasach z oprogramowania korzysta się nie tylko w informatyce, ale również w wielu innych dziedzinach np. medycynie. Umiejętność programowania zwiększa szansę na zdobycie dobrej pracy – według organizacji takich jak Code.org do 2020 roku w USA będzie o 1.000.000 więcej miejsc pracy dla programistów niż ludzi, którzy będą w stanie te stanowiska zająć. Aż 65% małych dzieci będzie pracowało w zawodach obecnie jeszcze nieistniejących. 

Wierzymy że programowania można się uczyć od najmłodszych lat – poprzez zabawy rozwijające logiczne myślenie, kreatywność i wyobraźnię dzieci. W Estonii, maluchy już od 7 roku życia rozpoczynają obowiązkową naukę programowania. Kodowanie to domena nie tylko informatyków; uczy umiejętności, które przydadzą się każdemu np. nauki pracy w grupach, uczenia się na błędach czy dokładności. Warto rozwijać te kompetencje wśród najmłodszych i już w wieku przedszkolnym wprowadzać je w świat języka programowania i zachęcać do poznania zupełnie nowej dziedziny wiedzy, jaką jest programowanie. 
 
Wystarczy zgłosić chęć wzięcia udziału w akcji, zarejestrować przedszkole poprzez formularz na stronie i dzięki otrzymanym materiałom dydaktycznym promować naukę programowania już od najmłodszych lat.

Kodowanie to przyszłość – stwórz przedszkolakom możliwości zdobywania wiedzy w zakresie nowych technologii!

Kontakt

Dane adresowe BillBird S.A. | Dojazd
Ul. Wielicka 28b bud.C, 30-552 Kraków
tel. +48 12 293 33 34
fax. +48 12 293 33 01
Formularz kontaktowy
Zasady przetwarzania danych osobowych, zawartych w formularzu kontaktowym określone zostały w Informacji dot. Ochrony Danych Osobowych
Mapa dojazdu