O płatnościach mobilnych słów kilka

 
Po co nosić przy sobie gotówkę albo kilka lub kilkanaście kart płatniczych, skoro można zapłacić niemal za wszystko poprzez urządzenia mobilne? Coraz więcej osób – nie tylko młodych – wybiera właśnie taki sposób dokonywania płatności za różne towary czy usługi.
 
Rewolucja w płaceniu
Płatności mobilne (zwane także m-płatnościami) pojawiły się w Polsce i Europie stosunkowo niedawno – „erę” ich nadejścia i rozpowszechnienia zwiastowało pojawienie się telefonów komórkowych. Obecnie komórek jest w naszym kraju… więcej niż obywateli! Urządzenia mobilne nie stanowią więc już towaru luksusowego – są raczej nieożywionym „towarzyszem codzienności”. Wraz z nieustannym rozwojem techniki nasze telefony i tablety potrafią coraz więcej – naturalną koleją rzeczy jest więc to, że wykorzystujemy je do ułatwiania sobie każdej dziedziny życia – także opłacania rachunków. 
 
Płatności na szybkości
Największą zaletą mobilnych płatności jest to, że są one o wiele szybsze od tych dokonywanych tradycyjnie. Za pomocą kilku kliknięć możemy opłacić swoje rachunki za wodę, prąd czy gaz, ale także zamówić prenumeratę ulubionego pisma albo… kupić prezent na urodziny dla bliskiej osoby. „Sprzęt płatniczy” w postaci tabletu lub smartfona większość z nas nosi nieustannie przy sobie – dokonywanie niezbędnych płatności nie wiąże się już zatem z koniecznością udawania się na pocztę ani nawet… przebywania w domu! Do dokonania tego rodzaju płatności bezgotówkowej potrzebujemy jedynie, by nasze urządzenie miało dostęp do sieci telekomunikacyjnej (Internet lub GSM). M-płatności można podzielić na zdalne i zbliżeniowe. Tych pierwszych dokonuje się przez SMS lub Internet. Płatności zbliżeniowe natomiast polegają na wykorzystaniu technologii NFC, czyli przyłożeniu na przykład smartfona do urządzenia autoryzującego. 
 
Kwestia bezpieczeństwa
Nad bezpieczeństwem płatności mobilnych czuwa bardzo wielu specjalistów – należy więc uznać, że są one w pełni bezpieczne. Noszenie przy sobie dużej ilości gotówki może sprawić, że padniemy ofiarą kieszonkowca. W przypadku płatności mobilnych nic takiego się nie wydarzy – o ile oczywiście sami nie wykażemy się lekkomyślnością i nie będziemy podawać obcym osobom swoich danych i haseł!
 
Oczywiście wiekszość swoich rachunków opłacicie przez telefon za pośrednictwem naszej strowny. Czas który musicie na to poświęcić to niecałe 3 minuty! Szczegóły tutaj: płacenie rachunków przez telefon

Kontakt

Dane adresowe BillBird S.A. | Dojazd
Ul. Wielicka 28b bud.C, 30-552 Kraków
tel. +48 12 293 33 34
fax. +48 12 293 33 01
Formularz kontaktowy
Zasady przetwarzania danych osobowych, zawartych w formularzu kontaktowym określone zostały w Informacji dot. Ochrony Danych Osobowych
Mapa dojazdu