Opłaty za wywóz śmieci – jak płacić bezboleśnie

 
Podobno to, co ląduje w naszych koszach na śmieci, najwięcej mówi o stylu życia naszej rodziny. Niestety, wyrzucanie śmieci wiąże się z niezbyt przyjemną czynnością – koniecznością opłacania rachunków za ich wywóz. Zobacz, jak możesz sprawić, by było to jak najmniej uciążliwe!
 

Rozbierz opłatę na czynniki pierwsze

Dobrze, ale co dokładnie oznacza „opłata za wywóz śmieci”? Za co tak naprawdę płacimy? Przede wszystkim warto wiedzieć, że za odbiór śmieci od mieszkańców odpowiedzialna jest gmina. Zgodnie z obowiązującą od 1996 roku ustawą, to właśnie Rada Gminy określa górne stawki opłat ponoszonych przez właścicieli nieruchomości. Wysokość opłat zależna jest od tego, czy decydujemy się na segregowanie śmieci, czy nie. Uwzględnienie sortowania odpadów wiąże się z niższymi stawkami, dlatego warto wyrobić w sobie ten nawyk (przysłużymy się w ten sposób także środowisku naturalnemu). Niezależnie od tego, konieczne jest pokrycie kosztów transportu śmieci na wysypisko. Wysokość opłat może też wahać się w zależności od gęstości zaludnienia w danej miejscowości oraz odległości dzielącej nieruchomość od miejsca, w którym unieszkodliwia się odpady komunalne.

Wyrzuć stare nawyki

Stara reguła mówi, że płacenie rachunków nigdy nie jest proste i przyjemne – od każdej reguły istnieje jednak wyjątek. W tym przypadku jest to…. korzystanie z serwisu mojeplatnosci.pl! Dzięki nam szybko i sprawnie opłacisz wszystkie swoje rachunki – między innymi ten za wywóz śmieci. Przeczytaj jak tu: Opłaty za wywóz śmieci. Aby to zrobić, wystarczy zarejestrować się na stronie (jest to zupełnie darmowe i bezpieczne). Po zalogowaniu się, zostaniesz poproszony o zeskanowanie kodu rachunku – jest to możliwe dzięki specjalnej aplikacji mobilnej, która została wyposażona w czytnik kodów. Możemy również przepisać numer spod kodu kreskowego ręcznie. Po uzupełnieniu swoich danych oraz wpisaniu lub zeskanowaniu kodu wystarczy wybrać bank i sposób płatności. Ciekawym udogodnieniem jest także możliwość ustawienia płatności cyklicznej – dzięki temu serwis będzie sam „pamiętał” o konieczności dokonywania opłat za wywóz śmieci!

Kontakt

Dane adresowe BillBird S.A. | Dojazd
Ul. Wielicka 28b bud.C, 30-552 Kraków
tel. +48 12 293 33 34
fax. +48 12 293 33 01
Formularz kontaktowy
Zasady przetwarzania danych osobowych, zawartych w formularzu kontaktowym określone zostały w Informacji dot. Ochrony Danych Osobowych
Mapa dojazdu