Oszczędzanie energii w łazience - zobacz jak oszczędzić do 50%

Jednym z pomieszczeń, które jest najbardziej „prądożerne” w naszych domach, jest łazienka. Na szczęście, stosując kilka sprawdzonych sposobów, można znacząco obniżyć swoje rachunki za prąd. Jak to zrobić? Przedstawiamy krótką listę!


    Wybieraj prysznic
    Masz ochotę powylegiwać się w wannie, pełnej ciepłej wody i pachnących olejków? Zostaw tę przyjemność na wyjątkowe okazje. W ramach codziennej higieny, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie korzystanie z prysznica. Pozwoli to zaoszczędzić nie tylko wodę, ale także znaczne ilości energii – szacuje się, że nawet do sześćdziesięciu procent!


    Mniej światła
    Poza porankiem, kiedy to panie wykonują przy łazienkowym lustrze makijaż, nie potrzebujemy intensywnego oświetlenia. Podczas korzystania z toalety czy brania prysznica wystarczy delikatne oświetlenie małej lampki… oczywiście z zamontowaną energooszczędną żarówką.

obniż swoje rachunki za prąd.


    Pranie bez prania pieniędzy
    Pralka, niestety, zużywa całkiem sporo prądu – a ubrania przecież muszą być czyste i pachnące. Zrezygnuj jednak z codziennej „przepierki” i włączaj pralkę tylko wtedy, gdy jest ona pełna. Jeśli jednak potrzebujesz pilnie przeprać jakąś część garderoby, zdecyduj się na opcję krótkiego prania. Rezygnacja z trybu suszenia w pralko-suszarce również będzie ulgą dla Twojego portfela!


    Perlator na wagę złota
    Co powiesz na to, by… nieco oszukać samego siebie? Oczywiście w słusznym celu, jakim jest oszczędzanie energii. Zamontuj w prysznicu i umywalce perlator – jest to bardzo pożyteczny drobiazg, który sprawia, że strumień wody wydaje się większy. Dzięki temu podczas kąpieli czy mycia rąk będziesz zużywać o wiele mniej wody oraz prądu!


    Ciepło, cieplej, gorąco!
    Energię możesz także oszczędzać, ograniczając dostarczanie ciepła do łazienki. Przez większą część dnia możesz utrzymywać w niej niższą temperaturę i podnosić ją na przykład przed planowaną kąpielą. Jeśli masz ogrzewanie podłogowe, nie używaj zbyt wielu dywaników – dzięki temu unikniesz utraty ciepła!


    Prawda, że nie jest to trudne? Jeśli zatem chcesz płacić mniej i być bardziej eko, wciel te sugestie w życie! Kiedy już uda się zmniejszyć wydatki na prąd zapraszamy na nasza stronę, gdzie można opłacić rachunki za prąd przez internet. Szybko i bezpiecznie. 

 

 

Kontakt

Dane adresowe BillBird S.A. | Dojazd
Ul. Wielicka 28b bud.C, 30-552 Kraków
tel. +48 12 293 33 34
fax. +48 12 293 33 01
Formularz kontaktowy
Zasady przetwarzania danych osobowych, zawartych w formularzu kontaktowym określone zostały w Informacji dot. Ochrony Danych Osobowych
Mapa dojazdu