Bezpieczne płacenie rachunków - czy to możliwe?

Płacenie rachunków przez Internet to ułatwienie w dzisiejszych czasach. Warto wiedzieć, jak to robić bezpiecznie.

Coraz więcej aspektów naszego życia przenosi się do Internetu. To właśnie online spotykamy nowych ludzi, robimy zakupy, studiujemy, pracujemy, Internet jest też głównym źródłem wiedzy o świecie dla wielu ludzi. Skąd pochodzi ta siła, z którą wkroczył w nasze życie do tego stopnia, że jego brak miałby katastrofalne skutki? 


Internet daje nam coraz bardziej pozbawione ograniczeń możliwości, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, wygodę i szybkość wszelkich operacji, które jesteśmy w stanie wykonywać z jego pomocą. Warto zwrócić uwagę na fakt, że możemy nawet płacić przez Internet rachunki.

 
Bezpieczeństwo ponad wszystko

Opłata rachunków przez Internet jest jedną z najbezpieczniejszych metod na regulowanie należności za dowolne media.  Sposobów na to jest coraz więcej, ale bez najmniejszych wątpliwości można przyznać, że najlepszą metodą jest wykorzystanie serwisu mojeplatnosci.pl. Jak płacić rachunki przez Internet za pomocą tego serwisu? 
Bardzo prosto! Na początek musimy zarejestrować się jako użytkownicy serwisu. Bez tego nie damy rady niczego zrobić na stronach mojeplatnosci.pl Rejestracja trwa bardzo krótko, wymaga od nas podania adresu e-mail oraz wymyślenia hasła. 
Po rejestracji możemy przejść do regulowania naszych należności, ale nie tylko - z pomocą serwisu możemy robić takie rzeczy, jak zapłacić rachunek za prąd przez Internet, doładować numer telefonu na kartę czy wpłacić pieniądze na nasz przedpłatowy licznik zużycia prądu - w sposób zupełnie bezpieczny.
Aby dokonać wpłaty należności za dowolny rachunek należy najpierw zeskanować jego kod za pomocą aplikacji mobilnej, lub podać numer zapisany poniżej tego kodu, jeżeli nie posiadamy aplikacji na smartfona. Wbudowane w stronę silniki przeszukają bazy danych w poszukiwaniu informacji o dokumencie, który chcemy opłacić i wypełnią nimi odpowiednie formularze. 


 
Ważną funkcją jest możliwość ustawienia przelewów cyklicznych, dzięki którym nie musimy już pamiętać o terminach płacenia rachunków. Wystarczy zdefiniować kwotę, numer rachunku odbiorcy oraz częstotliwość przesyłania pieniędzy, a serwis zajmie się płatnościami sam. Kolejny krok to wybór banku, który nas obsługuje, oraz metody płatności. Ważnym szczegółem jest, że jeśli jakiegoś banku nie ma na liście partnerów serwisu mojeplatnosci.pl, należy wybrać płatność kartą, ponieważ serwis honoruje płatności wszystkimi dostępnymi w Polsce kartami debetowymi i kredytowymi. W tej kwestii portal oferuje jeszcze jedną funkcjonalność: możemy za jego pomocą definiować dowolną ilość używanych przez nas kart, które potem będą nam służyły do płacenia należności. 


Ostatnim krokiem będzie sfinalizowanie transakcji na stronie banku, do której zostaniemy przeniesieni automatycznie. Wówczas poprowadzą nas komendy wewnętrzne naszego banku- należy podążać za nimi.

Jeśli szukasz miejsca, gdzie będziesz mógł bez wychodzenia z domu tak doładować swój telefon, jak płacić przez Internet rachunki, to doskonale trafiłeś. Nasz portal spełni wszelkie Twoje potrzeby. 

 

Kontakt

Dane adresowe BillBird S.A. | Dojazd
Ul. Wielicka 28b bud.C, 30-552 Kraków
tel. +48 12 293 33 34
fax. +48 12 293 33 01
Formularz kontaktowy
Zasady przetwarzania danych osobowych, zawartych w formularzu kontaktowym określone zostały w Informacji dot. Ochrony Danych Osobowych
Mapa dojazdu