Prąd na kartę - zobacz, czy to wygodne rozwiązanie!

Prąd na kartę to ostatnio modne rozwiązanie. Sprawdź, czy wygodne.

Temat prądu na kartę coraz częściej pojawia się w przestrzeni publicznej. Wiele osób decyduje się na inwestycję w liczniki przedpłatowe. Co to w ogóle znaczy “prąd na kartę”? Telefon na kartę - owszem, każdy wie, na jakiej zasadzie działa. Jaka jest jednak zasada działania prądu na kartę? Czy ma sie jakkolwiek do telefonów na kartę i co to może oznaczać dla Twojego portfela? Nie ulega wątpliwości, że na pewno ma niebagatelne znaczenie. Polskie przedsiębiorstwa zajmujące się sprzedażą energii elektrycznej mają w swojej ofercie prąd na kartę. Do jego używania niezbędny jest specjalny sprzęt: licznik przedpłatowy. Pozwala on na kupowanie prądu bez wychodzenia z domu. Ale o tym za chwilę.


Prąd na kartę - dla kogo?

Liczniki przedpłatowe stają się coraz popularniejsze. Są bardzo wygodne: zajmują mało miejsca i wyglądają estetyczniej od większych, indukcyjnych poprzedników.  Koszt ich zamontowania jest jednak dość wysoki - waha się, w zależności od rodzaju układu pomiarowo-rozliczeniowego od 0, przez 350, do nawet 800 zł.


Oferująca prąd na kartę ENERGA to doskonały przykład tego, jak firmy odpowiadają na potrzeby klientów. Zainteresowanie licznikami przedpłatowymi wzrasta w ostatnim czasie, coraz więcej osób decyduje się na ich używanie. Dzięki podniesieniu świadomości na temat wydatków wzmacniają kontrolę oraz uczą oszczędzać pieniądze. Czy są rozwiązaniem dla każdego? To pytanie retoryczne, bowiem wszystkim, od studentów po małżeństwa z wieloletnim stażem, pozwolą na dokładne monitorowanie zużycia prądu. Prąd na kartę ENEA działa w ten sam sposób.


Co mi to da?

Liczniki tego typu mają mnóstwo zalet. Pierwszą jest niczym nieograniczona kontrola - i to z niej wynikają wszystkie inne. Pozwala nam ona na dokładne sprawdzanie ilości zużytego prądu, jak również na planowanie wydatków i oszczędność pieniędzy. Dużą zaletą jest również pośredni wpływ na ochronę środowiska - niwelowanie zużycia energii niweluje również ilość emitowanych do atmosfery gazów cieplarnianych, wpływa na mniejsze wykorzystanie surowców naturalnych. Zwłaszcza w Polsce jest to istotne, gdyż ponad 80% naszej energii produkowane jest w elektrowniach opalanych węglem kamiennym i brunatnym. Użycie energooszczędnych żarówek - często o większej żywotnosci - powoduje zmniejszenie ilości odpadów nieprzyjaznych środowisku.

 

Jak działa prąd na kartę ENERGA?

 

Energa oferuje instalację liczników przedpłatowych na życzenie klienta. Taki licznik zostanie zamontowany w miejsce dotychczasowego i od razu zacznie pracę. Polega ona na dostarczaniu do lokalu tylko takiej ilości energii, która została już opłacona. Jeśli prąd zaczyna się kończyć, wówczas wystarczy tylko doładować licznik dwudziestocyfrowym kodem, który otrzymuje się po opłaceniu doładowania.

Jak działa prąd na kartę ENEA?

ENEA, podobnie jak ENERGA, oferuje montaż liczników przedpłatowych, jeśli klient wyrazi taką wolę. Wiąże się to z przedstawieniem dostawcy odpowiedniego wniosku. Jeśli zostanie on rozpatrzony pozytywnie, możemy liczyć na wizytę montera, który przyniesie i założy nam nowy licznik w miejsce starego.


Jak dokupić energię elektryczną?

Zakup kodu do prądu na kartę to nic trudnego. Można to zrobić za pośrednictwem sprzedawcy prądu, ale o wiele prościej jest użyć platformy mojeplatności.pl. Wystarczy wejść na stronę bądź skorzystać z aplikacji mobilnej, potem podać numer licznika, który znajduje się na karcie zostawionej przez montera. Następny krok to podanie kwoty doładowania dla odpowiedniej ilości taryf. Jeśli podsumowanie transakcji się zgadza, wówczas należy je potwierdzić i wybrać sposób płatności. Jeśli nasz serwis nie współpracuje z jakimś bankiem, polecamy wybór płatności kartą- honorujemy bowiem karty wszystkich banków działających na terenie kraju.

Zakup kodu do prądu na kartę to nic trudnego. Można to zrobić za pośrednictwem sprzedawcy prądu, ale o wiele prościej jest użyć platformy mojeplatności.pl. Wystarczy wejść na stronę bądź skorzystać z aplikacji mobilnej, potem podać numer licznika, który znajduje się na karcie zostawionej przez montera. Następny krok to podanie kwoty doładowania dla odpowiedniej ilości taryf. Jeśli podsumowanie transakcji się zgadza, wówczas należy je potwierdzić i wybrać sposób płatności. Jeśli nasz serwis nie współpracuje z jakimś bankiem, polecamy wybór płatności kartą- honorujemy bowiem karty wszystkich banków działających na terenie kraju. Podsumowując: liczniki przedpłatowe to technologia pozwalająca na wiele. Są proste w użyciu i tanie, czasem nawet bezpłatne. Każdy da sobie radę z ich obsługą, a dzięki mojeplatnosci.pl czynnosci związane z doładowaniami są jeszcze łatwiejsze, szybsze i bezpieczniejsze. Ma to związek z prostotą obsługi portalu, przelewami w dowolnej chwili, chronionymi przez nasze specjalne szyfrowania. Warto zainwestować w liczniki, które pomogą nam nie tylko planować wydatki i domowy budżet, ale również wspierają środowisko. Oprócz Enei i Energii, liczniki przedpłatowe ma w swojej ofercie także Tauron i PGE. Ale o tym już w kolejnym artykule. 

 

Kontakt

Dane adresowe BillBird S.A. | Dojazd
Ul. Wielicka 28b bud.C, 30-552 Kraków
tel. +48 12 293 33 34
fax. +48 12 293 33 01
Formularz kontaktowy
Zasady przetwarzania danych osobowych, zawartych w formularzu kontaktowym określone zostały w Informacji dot. Ochrony Danych Osobowych
Mapa dojazdu