Rachunek za KRUS – jak płacić za niego z uśmiechem

 
Czy Ty sam lub ktoś z Twoich bliskich jest ubezpieczony w KRUSIE, ale nie wiesz, jak szybko i sprawnie opłacić rachunek za KRUS? A może nie do końca rozumiesz, jaka jest różnica między  ZUSem a KRUSem? Poniższy tekst rozwieje Twoje wątpliwości!
 

Pomoc dla rolników

W KRUSie, czyli Kasie Rolniczych Ubezpieczeń Społecznych, mogą być ubezpieczone osoby, którzy zajmują się rolnictwem. KRUS realizuje zadania zlecone przez państwo polskie, czyli między innymi wypłaca świadczenia kombatanckie, obsługuje ubezpieczenie zdrowotne rolników oraz osób, które z nimi mieszkają, a także  emerytów i rencistów. Kasa pełni również funkcję płatnika składek na ubezpieczenie NFZ. Podstawowym zadaniem KRUS jest jednak przyznawanie i wypłacanie rolnikom świadczeń emerytalno-rentowych, wypadkowych, chorobowych oraz macierzyńskich. Kasa prowadzi również działalność prewencyjną – jej celem jest ograniczenie występowania wypadków przy pracy rolniczej oraz związanych z nią chorób zawodowych. KRUS, z racji wypłacania świadczeń zdrowotnych, prowadzi również własny system orzecznictwa lekarskiego.  
 

Uprość sobie życie

Większość z nas, robiąc zakupy, chce widzieć  ich „namacalny” skutek – nową rzecz, która cieszy oko lub inne zmysły. Dlatego właśnie nie przepadamy za płaceniem rachunków – pieniędzy na koncie ubywa, a my nie czujemy, jakbyśmy cokolwiek zyskiwali. Niestety, opłaty te są konieczne – także te, które wiążą się z ubezpieczeniami społecznymi, na przykład w KRUSie. Strona mojeplatnosci.pl pozwala tę niezbyt przyjemną czynność uprościć tak, jak to możliwe – serwis zawarł bowiem umowę z przedstawicielami różnych branż (nie tylko tych związanych z finansami), przez co możliwe jest uiszczenie opłaty za KRUS podczas… zwykłych, codziennych zakupów! Aby tego dokonać, wystarczy znaleźć mapę, na której zaznaczone są punkty, w których można zapłacić za KRUS, a następnie… po prostu odwiedzić wybraną placówkę i poinformować sprzedawcę, że chcemy u niego zapłacić za ubezpieczanie. Obsługująca nas osoba zwyczajnie doliczy odpowiednią kwotę do rachunku i… voila! Nasz rachunek za KRUS właśnie został opłacony!
 
Więcej informacji dotyczących opłat za KURS na podstronie : OPŁATY KRUS 

Kontakt

Dane adresowe BillBird S.A. | Dojazd
Ul. Wielicka 28b bud.C, 30-552 Kraków
tel. +48 12 293 33 34
fax. +48 12 293 33 01
Formularz kontaktowy
Zasady przetwarzania danych osobowych, zawartych w formularzu kontaktowym określone zostały w Informacji dot. Ochrony Danych Osobowych
Mapa dojazdu