Sposoby na skrócenie życia laptopa

Laptop to kosztowny sprzęt. Jeśli chcesz, aby posłużył Ci jak najdłużej, musisz o niego dbać. Tylko co jeśli istnieją rzeczy, na które nawet nie zwracasz uwagi, a które skracają życie laptopa? Przygotowaliśmy listę, która pomoże Ci to ocenić. Być może dzięki niej Twój sprzęt zyska kilka dodatkowych lat?

Sposoby na skrócenie życia laptopa


1. Nigdy go nie wyłączaj

Jeśli chcesz skrócić życie laptopa, zapomnij o wyłączaniu go. Po prostu zamknij laptopa. Sam wejdzie w tryb uśpienia, zachowa wszystkie ważne informacje. Cały czas będzie czuwał i czekał na Twój powrót. “Tylko” trochę szybciej się przez to zużyje.


2. Transportuj go bez specjalnej torby

Regularnie podróżujesz z laptopem? Jeśli chcesz zabrać mu kilka lat życia, koniecznie przechowuj go luzem w nieprzystosowanej do tego torbie. Trochę się obije, ale to przecież żaden problem.


3. Instaluj na nim WSZYSTKO

Nowa aplikacja, nowa gra, nowa przeglądarka i nowa wtyczka – w celu spowolnienia laptopa warto mieć je wszystkie. Dla lepszego efektu możesz uruchamiać wiele programów jednocześnie. Kiedy laptop “zacznie się zacinać”, to znaczy, że jesteś na dobrej drodze do skrócenia jego życia.


4. Nie zawracaj sobie głowy wirusami

Program antywirusowy? Tego na pewno nie potrzebujesz, kiedy chcesz skrócić życie laptopa. Pamiętaj tylko o klikaniu w każdy podejrzany link. Dzięki temu Twój komputer szybko złapie jakiegoś wirusa.


5. Trzymaj laptopa na kolanach

Najwygodniej pracuje się nie przy biurku, lecz z laptopem na kolanach. Nie jest to może szczególnie wskazane dla kręgosłupa, ale dla urządzenia, któremu chcesz skrócić życie, jak najbardziej. Trzymając laptopa na kolanach, zmusisz go do wytężonej pracy. Możliwe nawet, że się przegrzeje.


6. Podnoś laptopa za ekran

Opuszczenie ekranu i zamknięcie laptopa jest czasochłonne. Dużo wygodniej jest po prostu podnieść urządzenie za ekran. To też doskonały sposób na zepsucie łączeń między klawiaturą a ekranem.


7. Nie czyść laptopa

Zachowanie czystości zarówno w laptopie, jak i na obudowie, jest istotne, jeśli zależy Ci na utrzymaniu go w dobrej kondycji. Jednak jeśli Twoim celem jest skrócenie jego życia, zapomnij o czyszczeniu obudowy czy klawiatury. Nigdy nie usuwaj też niepotrzebnych plików z systemu.


8. Nie przywracaj ustawień fabrycznych

Aby laptop działał długo bez zarzutów, raz na jakiś czas warto przywrócić ustawienia fabryczne. Całkowity reset systemu umożliwia usunięcie wszystkiego, co niepotrzebnie w nim zalega. Dzięki temu urządzenie działa sprawniej, a w niektórych przypadkach niemal jak nowe. Kiedy chcesz skrócić życie laptopa, nigdy nie korzystaj z tej opcji.

 

Kontakt

Dane adresowe BillBird S.A. | Dojazd
Ul. Wielicka 28b bud.C, 30-552 Kraków
tel. +48 12 293 33 34
fax. +48 12 293 33 01
Formularz kontaktowy
Zasady przetwarzania danych osobowych, zawartych w formularzu kontaktowym określone zostały w Informacji dot. Ochrony Danych Osobowych
Mapa dojazdu