Za co najczęściej przepłacamy?

Za co przepłacamy? To pytanie warto sobie zadać, kiedy szukamy źródeł oszczędności. Prawda jest bowiem taka, że czasami nie trzeba nawet specjalnie sobie odejmować. Wystarczy wiedzieć, za co przepłacamy.

 

1. Żywność

Na jedzenie nie tylko wydajemy najwięcej, ale również najwięcej za nie przepłacamy. Łatwo ulegamy zachciankom, kupując niepotrzebne artykuły spożywcze. Dodatkowo dajemy się nabierać różnym promocjom, np. promocja na wielosztuki. Nierzadko przepłacamy też za rzekomo ekologiczne, “lepsze” produkty, które nie różnią się niczym od zwykłych... poza ceną. 

Warto dokładnie czytać składy. Nie rzadko okazuje się, że tańsze, dyskontowe produkty mają lepsze i zdrowsze składy od markowych. 

Jak nie przepłacać za żywność? Przede wszystkim trzeba chodzić na zakupy z listą i mieć się na baczności. Nie zawsze droższe znaczy lepsze, a okazja życia jest okazją.


2. Ubrania

Lubisz markowe ubrania? To nic złego. Jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że logo marki jest jednym z powodów, dla których przepłacasz. I to niemało. Niestety, w przypadku ubrań wysoka cena ma się nijak do jakości, zwłaszcza w przypadku znanych marek. Najczęściej to, co kosztuje kilkaset złotych, nie różni się składem od ubrań bez znanego logo na metce. Jeśli jednak nie jesteś w stanie zrezygnować z noszenia markowych ubrań, możesz kupować te z drugiej ręki. To nie tylko ekologiczne, ale też ekonomiczne!


3. Sprzęt elektroniczny

Szukając odpowiedzi na to, za co przepłacamy, trzeba także wspomnieć o sprzęcie elektronicznym. Wciąż błędnie wierzymy w to, że drogi producent to dobry producent. Tymczasem większość sprzętu elektronicznego posiada swoje tańsze odpowiedniki, które nie różnią się żadnym parametrem od oryginału. Czasami warto też po prostu zrezygnować z jednej marki na rzecz drugiej. Może i mniej popularnej, ale tak samo dobrej – lub lepszej. Pamiętaj, że na cenie np. telewizora nie kończą się opłaty za telewizję! Prąd i koszt abonamentu to kolejne składowe opłaty za korzystanie ze sprzętu.

Wiedząc, za co przepłacamy, możemy sporo oszczędzić. Dlatego przy następnych zakupach miej się na baczności i wybierz rozsądnie.

 

Kontakt

Dane adresowe BillBird S.A. | Dojazd
Ul. Wielicka 28b bud.C, 30-552 Kraków
tel. +48 12 293 33 34
fax. +48 12 293 33 01
Formularz kontaktowy
Zasady przetwarzania danych osobowych, zawartych w formularzu kontaktowym określone zostały w Informacji dot. Ochrony Danych Osobowych
Mapa dojazdu